توضیحات

آموزش مدلینگ لباس یکی از آرزوهایی است که بسیاری از افراد جامعه به دنبال آن هستند. مدل لباس شاید یکی از پرطرفدارترین شغل هایی باشد که اکثر جوانان به دنبال آن هستند.

مدل های لباس نیز همانند سایر مدلینگ ها نیازمند آموزش هایی هستند که بتوانند تمامی اصول و مبانی را به درستی بیاموزند و انجام دهند.

البته موضوعی که بسیاری از هنرجویان را به سمت کلاس آموزش مدلینگ لباس سوق می دهد اهمیت ظاهر انسان ها می باشد. مخصوصا امروزه با وجود تنوع بسیاری که پوشاک و لباس به خود دیده است وقتی با حجم عظیمی از لباس های مختلف رو به رو می شویم قطعا سر در گم خواهیم شد.

قطعا برای شما هم تا به حال پیش آمده است که جذب ظاهر یک فرد به خصوص شده باشید و از لحاظ تناسب لباس هایش افکارتان مشغول شده باشد.

چه می شود که برخی از انیان ها تا این حد می توانند ست های لباس خود را به بهترین شکل انتخاب کنند؟ اصلا چه می شود که تا این حد بین ظاهر و تیپ انسان ها تفاوت وجود دارد؟

قطعا اگر شما هم به اصول انتخاب لباس واقف باشید می توانید به بهترین شکل ممکن ست های لباسی برای خود برگزینید که در جذابیت ظاهری شما دو چندان بیافزاید.

کلاس های آموزش مدلینگ لباس نه تنها به افرادی که قصد دارد به صورت جدی در مسیر مد و فشن وارد شوند کمک خواهد کرد بلکه شاید در زندگی تک تک افرادی که به ظاهر خود اهمیت می دهند تاثیر گذار باشد.

تاثیری که لباس ها و تناسب هر یک از آنها با هم در ظاهر افراد دارد آنقدر پر رنگ است که نمیتوان آن را انکار کرد. همانگ کردن لباس ها در طرح ها و رنگ های مختلف به خودی خود موضوعی تاثیر گذار است که به سادگی به دست نمیآید.

شاید شما هم آن گروه از افراد جامعه باشید که هر روز صبح با باز کردن در کمد خود با حجم عظیمی از لباس هایی مواجه شوید که هیچ گاه از پوشیدن آن احساس زیبایی نداشته باشید.

شاید شما هم آن دسته از افرادی باشید که حتی نمیدانید پوشیدن چه لباس هایی با هم تناسب بیشتری دارد یا استفاده از چه رنگ هایی در ست روزانه می تواند به جذابیت ظارهرتان و آراسته نشان دادن ظاهر تاثیر گذار باشد.

یا حتی نمیدانید که چه نوع لباس هایی با چه نوع برش و دوختی مناسب اندام شما می باشد.البته این مشکلات تا حد اندکی با الهام گرفتن از سبک های مختلف قابل حل شدن است اما باز هم به صورت کامل این مشکل برطرف نخواهد شد زیرا شما شاید بتوانید تنها برای یک مهمانی به خصوص یا برای یک قرار ملاقات با الهام گرفتن از ظاهر دیگران یک لباس مناسب انتخاب نمایید اما واقعا این لباس برازنده اندام شما خواهد بود؟

رنگ آن متناسب با رنگ پوست شما می باشد؟ نوع دوخت این لباس برای شما مناسب است؟ و هزاران مشکل دیگر که حاصل از عدم آگاهی از این حرفه می باشد.

مدلینگ سنتر به عنوان برترین مرکز مدلینگ در ایران همواره سعی بر این داشته است تا با ارائه آموزش هایی اصولی و متناسب با فرهنگ ایرانی ارائه دهد که یاری رسان افراد مختلف در سنین مختلف باشد. ما در تلاش هستیم مدلینگ که یک هنر جهانی است را کاملا متناسب با فرهنگ ایرانی و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی به افراد آموزش دهیم.

در راستای تحقق این امر از برترین مدل های ایرانی که در زمینه مد و فشن صاحب نام می باشند و دارای تحصیلات آکادمیک از برترین مراکز آموزش مدلینگ می باشند دعوت به عمل آوردیم تا تمامی مبانی تخصصی را به هنرجویان ارائه دهیم.

مدلینگ سنتر موفق به برگزاری کلاس های آموزشی مختلف در زمینه مد و فشن از جمله آموزش مدلینگ ابتدایی، آموزش مدلینگ حرفه ای، آموزش مدلینگ لباس و… شده است که در تمامی این کلاس ها از اصول و قوانین برتر استفاده شده و آنالیزهای جامع برای هر شخص صورت می گیرد که این مورد یکی از عواملی است که تاثیر به سزایی در برتری مدلینگ سنتر دارد.

در مورد کلاس آموزش مدلینگ لباس نیز دقیقا همانند سایر آموزش ها برای هر شخص به صورت مجزا خواهد بود.

مدلینگ لباس

آموزش مدلینگ

مدلینگ لباس چیست؟

تا به اینجای کار تنها در مورد آموزش مدلینگ لباس صحبت کردیم اما به راستی مدلینگ لباس چیست و افرادی که این شاخه از مدلینگ را انتخاب می کنند موظف به انجام چه فعالیت هایی می باشند.

شاید مدلینگ لباس با وجود مزون های مختلف که امروزه بسیار رواج دارد برای عموم آشنا تر باشد اما در این قسمت به توضیحات اندکی در این مورد می پردازیم تا ماهیت آن برای تمامی افرادی که مشغول به مطالعه این مطلب می باشند و به عرصه مد و فشن علاقمند هستند روشن گردد.

در حالت کلی مدل هایی که در عرصه مدلینگ لباس فعالیت دارند و این شاخه را برای ادامه فعالیت های خود انتخاب می کنند موظف به حضور در شو های مختلفی می باشند تا تمامی ویژگی های ظاهری یک لباس را به حضار نشان دهند.

امروزه مراکز مختلفی نیازمند مدلینگ های لباس هستند، این مدل ها هستند که به لباس های مختلف جلوه ای زیبا اعطا می کنند. البته این ورود به این عرصه به صورت کاملا تخصصی امری دشوار است و مستلزم پیش زمینه هایی می باشد.

معمولا مزون های خیاطی مختلف پس از فعالیت های مستمر خود تیم مدلینگ به خصوص خود را تشکیل می دهند. شاید بتوان در مورد مدلینگ لباس اینطور ادعا کرد که فردی برای هنرنمایی خود از هنر شخص دیگری استفاده می کند.

به عنوان مثال وقتی شما به عنوان یک مدل لباس به یک مزون خاص مراجعه می نمایید گویی برای نمایان ساختن هنر یک خیاط و طراح لباس از هنر و اصولی که از پیش آن را آموخته اید استفاده می نمایید.

اگر  بخواهیم به آینده شغلی افرادی که این شاخه از مدلینگ را انتخاب می نمایند بازگردیم میتوان به تولیدی های لباس ، برندهای به خصوص، مزون ها، طراحان لباس و… اشاره کرد.

افرادی که به شاخه مدلینگ لباس علاقمند می باشند با کسب مهارت های لازم می توانند قراردادهایی ثابت با یک برند به خصوص عقد نمایند و برای نشان دادن مدل های این برند تلاش کنند.

امروزه شاهد نقش آفرینی بسیاری از هنرمندان و بازیگران مشهور در عرصه مدلینگ لباس می باشیم. حتما شما هم بیلبوردهای بزرگ برند مارال چرم را در طول روز در جای جای ایران مشاهده کرده اید که برای نمایش محصولات و لباس های خود از بهنوش طباطبایی و بهرام رادان استفاده نموده است.

مارال چرم یک برند به خصوص است که برای نمایش گذاشتن برند و لباس ها و محصولات خود از بازیگرانی مشهور استفاده کرده است.

اگر بخواهیم در این زمینه به ارائه مثالی دیگر روی آوریم میتوان به مریم معصومی بازیگر معروف و زیبا ایرانی اشاره نماییم او به تازگی وارد حرفه مدلینگ شده است و هنرنمایی های بسیاری در حوزه مدلینگ لباس داشته است.

شاید از مدلینگ لباس بتوان به عنوان مدلینگ های تبلیغاتی نیز نام برد زیرا این نوع مدل ها به نوعی تبلیغ برند یا فروشگاه به خصوصی را نیز انجام می دهند و به این وسیله سطح آن را ارتقاء می دهند.

کلاس آموزش مدلینگ

آموزش مد و فشن

در کلاس آموزش مدلینگ سنتر چه می گذرد؟

تا به اینجا اطلاعات اندکی در مورد مدلینگ لباس اطلاعات اندکی یافته اید و قطعا پس از مطالعه این متن در ذهن خود به دنبال چگونگی تشکیل کلاس آموزش مدلینگ لباس  می باشید. در این قسمت قصد داریم به شفاف سازی بیشتر این کلاس آموزشی بپردازیم.

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی قرار دارید که به دنبال مدلینگ شدن و فعالیت در عرصه مدل لباس می باشید پیشنهاد می کنیم که به کلاس های آموزش مدلینگ لباس مراجعه نموده و برای رسیدن به آرزوی دیرینه خود با تمام قدرت تلاش نمایید.

در این کلاس آموزشی نیز همانند سایر آموزش ها به مبانی به خصوصی پرداخته می شود که در این قسمت به صورت کامل به آن خواهیم پرداخت.

       بررسی معیارهای زیبایی در عرصه مدلینگ

  •         ارائه برنامه غذایی
  •        ارائه برنامه ورزشی
  •          رفع مشکلات پوستی مانکن ها
  •         آموزش نحوه صحیح راه رفتن
  •         آموزش ژست ها
  •         ارائه نحوه صحیح ست های روزانه

به هر یک از موارد فوق به تفکیک می پردازیم تا تمام جوانب کلاس های آموزش مدلینگ لباس برایتان روشن گردد.

بررسی معیارهای زیبایی در عرصه مدلینگ

قطعا تمام هنرجویانی که به کلاس های آموزش مدلینگ لباس مراجعه می نمایند از معیارهای زیبایی جهانی که در این عرصه حائز اهمیت است اطلاعات کافی ندارند و همین عامل باعث سردرگمی آنها شده باشد.

ما در کلاس های آموزش مدلینگ لباس ابتدایی ترین مرحله آموزشی را به ارائه اطلاعاتی پایه ای در این زمینه اختصاص داده ایم تا تمامی هنرجویان به مبانی و اصول ابتدایی واقف گردند.

اگر بخواهیم در طول تاریخ در جست و جوی معیارهای زیبایی باشیم قطعا به تغییرات آن پی می بریم. شاید برایتان جالب باشد بدانید معیارهای زیبایی حتی در خطه های مختلغف و کشورهای مختلف با هم تفاوت هایی دارد.

در کلاس های آموزش مدلینگ لباس ابتدایی ترین مرحله را به بررسی معیارهای زیبایی در طول تاریخ پرداخته می شود و در نهایت معیار زیبایی که در حال حاضر در جامعه جهانی وجود دارد به هنرجویان معرفی می گردد.

ارائه برنامه غذایی در کلاس آموزش مدلینگ لباس

داشتن برنامه غذایی صحیح یکی از عوامل جدا نشدنی زندگی و آموزش های مدلینگ می باشد. یک مدل تنها به واسطه تناسب اندام خود می تواند در این عرصه فعالیت داشته باشد.

یکی از مهم ترین مواردی که در تناسب اندام تاثیر بسزایی دارد برنامه غذایی یا به اصطلاح رژیم غذایی است. تمامی هنرجویان در ابتدای کلاس آموزش مدلینگ لباس باتوجه به قد و وزن فعلی خود مورد آنالیزهای دقیق قرار می گیرند و به متخصص های تغذیه معرفی می گردند.

این مرحله از آموزش های مدلینگ در تمام کلاس های آموزشی تکرار می شود و عاملی بسیار مهم و سرنوشت ساز برای افرادی است که قصد ادامه در این مسیر را دارند.

هنرجویان پس از مراجعه به پزشک متخصص تغذیه برنامه غذایی دریافت می نمایند که کاملا باید مطابق با آن انرژی دریافت نمایند. تناسب اندام در شاخه مدلینگ لباس شاید بیش از سایر موارد همچون مدلینگ های چهره و… تاثیر گذار باشد.

شما به عنوان یک مدل باید اندامی زیبا داشته باشید که مطابق با معیارهای زیبایی جهانی است. این معیارهای زیبایی اندام نیز در مرحله قبل به تمام هنرجویان اعلام می گردد.

البته جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد حتی افرادی که اندکی اضافه وزن دارند نیز می توانند با یک برنامه و رژیم غذایی حساب شده پس از دو الی چهار ماه به تناسب اندام دست یابند.

در این مرحله از آموزش ما تنها نشان دهنده راه هستیم و شما به عنوان فردی که به این حوزه علاقمند می باشد موظف هستید با انگیزه ای فراوان در این مسیر قدم بردارید و برای دست یافتن به آنچه که همواره آرزوی آن را در سر می پروراندید نهایت تلاش خود را انجام دهید.

ارائه برنامه ورزشی در کلاس آموزش مدلینگ لباس

رژیم غذایی و ورزش عواملی جدانشدنی هستند، در مورد مدلینگ و فعالیت هایی مبتنی بر آن ورزش و رژیم غذایی بیشترین سهم را دارد.

معمولا مربیان آموزش مدلینگ لباس و صد البته تمامی مربیان دیگر به این مورد حساسیت های بسیاری دارند. در بسیاری از موارد مشاهده شده است افراد با انتخاب ورزشی نا مناسب یا حرکات ورزشی نامناسب به سلامتی خود آسیب هایی جبران ناپذیر رسانده است.

به همین جهت این مورد مستلزم نظارت دقیق مربیان می باشد، البته در حالت کلی مدلینگ سنتر در مورد ورزش های هنرجویان از سخت گیری بسیاری برخوردار است و برای انجام ورزش هایی اصولی هنرجویان را به سمت بهترین مراکز ورزشی معرفی می کند تا تحت نظارت برترین مربیان ورزشی به تناسب اندام دست یابند که در آینده با مشکلا و آسیب های جسمی نیز مواجه نشوند.

در این مرحله هنرجویان در ابتدا باید زیرساخت هایی را فراهم سازند و اگر از لحاظ تناسب اندام اندکی اضافه وزن دارند و یا شاخص توده بدن آنها مناسب با معیارهای استاندارد نباشد ملزم به حضور در کلاس های ورزشی به خصوصی می باشند که مطابق با صلاح دید مربی و اساتید این شاخه از آموزش مدلینگ باشد.

در نهایت که با تمرین های مستمر و پی در پی به استانداردهای به خصوص دست یافتند حال باید به ثبات جسمانی خود دست یابند. برای این منظور مربیان آموزش مدلینگ لباس همواره تاکید دارند تا هنرجویان ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهند.

هر فردی که وارد کلاس های آموزش مدلینگ لباس می شود باید برنامه ورزشی به خصوصی داشته باشد. در این مرحله سخت گیری به خصوصی نخواهد شد از آنجا که فرد باید ورزش را جزء اصلی زندگی خود قرار دهد مربیان تنها بر این موضوع تاکید دارند ورزشی باید انتخاب شود که هنرجویان به آن علاقمند می باشند.

تنها در صورت علاقمندی به یک مسیر است که نتیجه ای مطلوب حاصل خواهد شد و تداوم در مسیر اتفاق خواهد افتاد. بسیاری از مدل های مشهور جهانی برای ورزش های روزانه خود به دنبال ورزش هایی رفتند که شاید از شنیدن آن متعجب شوید.

به عنوان مثال آدریانا لیما که یکی از فرشتگان ویکتوریا سکرت است در طول فعالیت خود در عرصه مدلینگ به سراغ ورزش هایی همچون بوکس، ایروبیک، دوچرخه سواری، یوگا و پیاده روی رفته است. در مصاحبه های مختلفی که اخیرا از این مدل مشهور و زیبای جهانی صورت گرفته است او اظهار کرده است که عاشق ورزش بوکس است و در طول هفته چندین ساعت را بدون هیچ سختی و در اوج لذت و اشتیاق به بوکس اختصاص می دهد.

با الهام گرفتن از سبک زندگی مدل های مشهور جهانی و ارائه مثال های مختلف از این مدل ها هنرجویان را به سمت انتخاب ورزشی ایده آل و مستمر سوق می دهیم.

رفع مشکلات پوستی مانکن ها

متاسفانه مشکلی که امروزه در جامعه ایران وجود دارد مشکلات پوستی است و عدم توجه انسان ها به پوست می باشد. گویی تمام انسان ها از اهمیت پوست در زیبایی ظاهری بی خبر هستند.

در اولین مرحله و نقطه آغازین کلاس های آموزش مدلینگ لباس اساتید به تمامی معیارهای زیبایی جهانی اشاره می نمایند و در این مرحله اهمیت پوست زیبا و سالم برای تمام هنرجویان مشخص خواهد شد.

شاید در این لحظه به این موضوع فکر کنید که مدلینگ لباس چرا باید پوستی شفاف و زیبا داشته باشد او تنها وظیفه هنرنمایی از طریق زیبایی اندام خود را دارد اما این موضوع را فراموش نکنید شما به عنوان یک فردی که قصد دارید در عرصه مد و فشن فعالیت نمایید باید مجوعه ای از زیبایی های وجودی را داشته باشید و در جهت حفظ آن تلاش نمایید.

البته در مورد مدل های لباس شاید این حساسیت در مورد زیبایی پوستی کمتر باشداما به هیچ عنوان نباید از آن صرف نظر کرد.

همانطور که در ابتدای این قسمت به آن اشاره کردیم متاسفانه در کشور ایران افراد کمترین توجه را به پوست خود دارند به همین جهت معمولا هنرجویان مجبور هستند وقت زیادی را صرف بهبود وضعیت پوست خود نمایند.

در این مورد نیز مدلینگ سنتر به عنوان برترین مرکز مدلینگ ایران بیشترین حساسیت را نشان می دهد. در این مرحله هنرجویان به برترین و معتبرترین کلینیک های زیبایی معرفی می شوند که بدون داشتن هیچگونه مشکلی به رفع نواقص پوستی خود بپردازند.

آموزش نحوه صحیح راه رفتن

یکی از مواردی که تاثیر بسزایی کت واک های مختلف دارد نحوه راه رفتن و قدم برداشتن روی سن می باشد. احتمالا شما به عنوان فردی که این متن را مطالعه می نمایید این مرحله در نظرتان بسیار ساده باشد اما این موحله یکی از مواردی است که معمولا بیشترین وقت صرف آن می شود.

شما به عنوان فردی که قصد دارید در عرصه مدلینگ لباس فعالیت نمایید باید با اصول صحیح گام برداشتن بر روی سن آشنایی داشته باشید و شاید به این واسطه بتوانید بیشترین تاثیر را بر بینندگان بگذارید.

البته این مرحله تنها به نحوه ی صحیح راه رفتن منتهی نمیشود و به بسیاری از موارد از جمله قرار گیری صحیح دستان، عمق نفوذ، نوع نگاه و… نیز پرداخته می شود.

البته این مرحله تنها برای افرادی مناسب است که قصد ادامه مسیر در عرصه مد و فشن را دارند. در کلاس های آموزش مدلینگ لباس افرادی حضور دارند که به هیچ عنوان قصد ادامه مسیر را ندارند و تنها برای داشتن ظاهری زیبا به این کلاس های آموزشی مراجعه می نمایند.

در حالت کلی افراد باید به این موضوع واقف باشند هر نوع حرکت و سبکی که در کلاس های آموزشی مطرح می شود تنها مناسب سن و کت واک های مختلف می باشد و اجرای چنین حکاتی در اجتماع های مختلف جزء ناهنجاری به شمار می رود و تنها نکته منفی ظاهری برای شخص می باشد.

البته در تمامی کلاس های آموزش مدلینگ لباس به این موضوع اشاره می شود و در مقابل نحوه راه رفتن یا حرکات مختلف که مناسب اجتماع های مختلف می باشد به افراد آموزش داده می شود.

آموزش ژست

آموزش ژست در کلاس آموزش مدلینگ لباس

آموزش ژست 

قطعا شما هم به عنوان بیننده کت واک های مختلف مجذوب ژست های مختلف و جذاب مدل ها شده اید. تا به حال فکر کرده اید که این ژست ها تا چه حد از تاثیرگذاری برخوردارند هستند؟

از نظر متخصصان عرصه مد و فشن ژست های مختلف و صحیح از جانب مدل ها تاثیر بسیار زیادی بر بینندگان می گذارد. البته موردی که بسیار قابل اهمیت است نحوه اجرای ژست ها می باشد.

شما به عنوان یک هنرجو باید در پایان کلاس های آموزش مدلینگ لباس قادر باشید بهترین ژست ها با حالت هایی طبیعی داشته باشید. حتی گاها در کت واک های مختلف مشاهده شده است مدل های مشهور با ارائه یک ژست به خصوص توانسته اند آن را به امضای شخصی خود تبدیل سازند.

در کلاس آموزش مدلینگ لباس مربیان ژست های مختلف را به شما عزیزان ارائه می دهند که به داشتن فعالیت هایی بی نقص کمک بسیاری می کند.

ارائه نحوه صحیح ست های روزانه در کلاس آموزش مدلینگ لباس

ست  های روزانه جزء مواردی است که شاید بیشترین تاثیر را در داشتن ظاهر انسان ها داشته باشد. اما داشتن ست هایی مناسب امری بسیار دشوار می باشد.

در کلاس های آموزش مدلینگ لباس هنرجویان با ست های مختلف و قوانین رنگ ها و… آشنا می شوند که به واسطه این آموزش ها می توانند تحولی عظیم در ظاهر خود ایجاد نمایند.